PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 145 392
oceny
8,1 10 1 145392
8,3 37
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

Ponieważ dzieci się wystraszą, a starsi poza fanami anime nie znajdą przyjemności w oglądaniu. Moim zdaniem ten film jest wstrętny. Tyle. Przyjmę krytykę.

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Według mnie jesteś w błędzie... Sam nie przepadam za Anime , nie jestem żadnym fanem , ale ten film według mnie jest genialny... Ten świat , potwory - genialne . Cenie animacje bo jest w niej coś niezwykłego...

Georgge

Chmmm... fakt, świat ukazany w filmie jest rozbudowany, a animacja jest naprawdę bardzo dobra. Ale mimo wszystko jestem na nie.

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Ok . Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
szymon0018

no ale ocena 1? sam twierdzisz, że animacja jest bardzo dobra, a świat rozbudowany. Do tego oryginalna fabuła, muzyka.. jak tam chcesz ale moim zdaniem przeczysz samemu sobie.

użytkownik usunięty
Crowell

to troll

to prawda

The_Fallen

w sensie ze to troll

The_Fallen

no bo jak inaczej nazwac kogos kto daje 1 czemuś co sam nazywa czyms ''świat ukazany w filmie jest rozbudowany, a animacja jest naprawdę bardzo dobra. '' a potem daje jeden

The_Fallen

sry (przepraszam) za spam

szkoda ze nie ma opcji edytuj, kiedys chyba była

ocenił(a) film na 8
szymon0018

Pamiętam, jak bardzo bałem się tego filmu w kinie... Mocno zapadł mi w pamięci, z chęcią obejrzę go jeszcze raz.

Mattodro

No polecam! A w sumie to tylko nasze założenie sprawia że od filmu animowanego oczekujemy "bycia miłym".
Nikt przecież nikogo nie zmusi by obejrzał ten film! JA za nim przepadam, ale dopóki go nie obejrzałem (to było pierwsze anime jakie widziałem) myślałem że anime jest tak specyficzne, że na pewno mi się nie spodoba.
Byłem w błędzie!

ocenił(a) film na 6
szymon0018

Ja może nie mam aż tak negatywnej opinii po obejrzeniu ale przyznać muszę, że nie rozumiem tak wysokiej oceny. Film całkowicie poprawny, dosyć przyjemny ale absolutnie niczym mnie nie zachwycił.

magda23_fw

nie zgadzam sie - mi bardzo podobał się ten film

ocenił(a) film na 10
szymon0018

jesteś w dużym błędzie.. jak go zobaczyłem to od razu mi się spodobał..

ocenił(a) film na 8
szymon0018

To dopiero trzeci film tego rodzaju, jaki widziałam i rzeczywiście anime jest mocno specyficzne, ale ma coś w sobie ;)

ocenił(a) film na 10
Sol89

Anime samo w sobie nie jest specyficzne... specyficzna jest japońska kultura i mentalność, które są nierozerwalna z tą formą sztuki bo twórcami anime mogą być tylko Japończycy. W tym filmie dochodzi jeszcze zagadnienie mitologii i wierzeń więc już w ogóle jest egzotyczny dla przeciętnego Polaka. Żeby wyciągnąć z tego filmu "głębszy sens" potrzeba trochę kulturowego kontekstu. Na szczęście do podziwiania go potrzebne są tylko otwarty umysł i zmysł piękna ;)

szymon0018

Muszę się z tobą zgodzić...oglądnęłam go po raz pierwszy jak miałam 13 lat i się bałam tych postaci i mnie obrzydzały.Ale ten film musi mieć coś w sobie skoro na bardzo długo go zapamiętałam i jeszcze pare lat pozniej leciał w TV i się już go tak nie bałam ale dalej mnie obrzydzał i wg nie zasługuje na taka ocene.

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Najwyraźniej nie jest to film dla (małych) dzieci. Co do starszych - jakoś na festiwalu w Berlinie się spodobał, a tam fanów anime zbyt wielu nie stwierdzono. Zresztą samjestem najlepszym przykładem - dopiero po obejrzeniu tego filmu stałem się fanem anime.

I tak btw: "moim zdaniem ten film jest wstrętny" to bardzo powierzchowna krytyka, nie sądzisz?

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Oglądałam go jak byłam mała, zawsze się bałam. Szymon0018 ma trochę racji...

ocenił(a) film na 10
reparo

Jak mówiłem - to nie dla małych dzieci. I nie tylko ze względu na szkaradne fizjonomie kilku postaci, ale przede wszystkim dlatego, że przeciętny dzieciak niewiele z tego filmu zrozumie.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Nic z niego nie zrozumiałam, bałam się, a mimo to oglądałam :D
Ale dla mlodzieży i dorosłych film w sam raz :)

ocenił(a) film na 8
szymon0018

Oglądałem ten film w wieku gdzieś 5-7 lat . I nadal się go boje . Nie przepadam za anime ale uwarzam że film jest dobry lecz ryje beret :D
Polecam starszym widzom . A pozatym to przecież dramat a nie bajka dla dzieci

BuzonP

w jakim sensie ryje ?? możesz zdradzić jakiś szczegół ?? :)

użytkownik usunięty
szymon0018


buahahahaahahaha . co za absurd . Tak zabijmy ten film bo pewnie sie rusza i dzieci straszy :)

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Może nie jestem najlepszym przykładem,bo za ten film zabrałam się po obejrzeniu "Księżniczki Mononoke",paru innych anime i po przeczytaniu świetnej mangi,więc można powiedzieć,że już wtedy byłam fanką,ale np. moi rodzice,ludzie dorośli,którzy nigdy nie oglądali żadnego anime,po obejrzeniu "Spirited Away" byli zachwyceni i uznali ten film za arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
arietem

Witam mam małe pytanko jaką mangę polecasz do przeczytania ?

szymon0018

A czym według Ciebie straszy dzieci? U mnie wywołał ten film jedynie wzruszenie.

ocenił(a) film na 8
szymon0018

"ten film nie powinien istnieć bo mi się nie podoba"
kompleks boga??

ocenił(a) film na 9
szymon0018

Obejrzałam ten film po raz pierwszy mając ok. 8/9 lat i rzeczywiście , nieźle mnie przeraził, dlatego też, masz rację,że nie nadaje się dla dzieci.Z tym ,że mimo wszystko będąc małym dzieckiem bardziej przerażający był dla mnie 'mrówkolew' z muminków, a później dementory i wilkołaki z harrego pottera ;) Wbrew pozorom spirited away bardziej nadaje się dla dorosłych.Do tej pory uważam ,że jest straszny ,ale już za pierwszym razem stwierdziłam ,że jest wspaniały...Chociaż się go bałam zafascynował mnie i oglądałam go potem wielokrotnie na DVD. Szybko zainteresowałam się kulturą Japonii ,właśnie dzięki tej bajce.Uznałam ,że ten film jest niesamowity , ponieważ jest zupełnie inny niż większość , ma fajny , przypominający sen klimat i wprowadza w świat Japonii .Poza tym łączy w sobie tak odmienne cechy-jest jednocześnie dziwny, chory, przerażający , ale też bardzo piękny i wzruszający. Nie wiem jak można pisać ,że nie powinien istnieć, jeżeli podoba się tylu osobom i niekoniecznie są to fani anime.Zakładasz, że dorośli nie znajdą przyjemności w oglądaniu ,więc jak myślisz -skąd tak wysoka ocena tego filmu?

Lilith_o2

Podłączam się do pytania. Sama oglądałam ten film mając jakieś 10 lat, albo mniej, ale mnie on nie przeraził. Bardzo go lubiłam, tak jak postać tego niemego duszka, którego bohaterka spotkała np. na zanurzonych w wodzie torach kolejowych. Ta scena zapadła mi w pamięć... Muszę niedługo przypomnieć sobie ten wyjątkowy film. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
szymon0018

Ja powiem szczerze, że nie przepadam za anime, jednak Spirited Away uwielbiam. Pierwszy raz obejrzałam ten film mając jakieś 7 lat. Przyznaję, że trochę mnie przeraził, ale jednak miał w sobie coś takiego, że po prostu musiałam go znowu zobaczyć i teraz jest w mojej czołówce filmowej ;)

ocenił(a) film na 8
szymon0018

e tam, dziecko po prostu wyrośnie na fana dobrych (a takich jest niewiele) horrorów

szymon0018

Ta bajka była dziwna. Oglądałam w tym czasie bajki typu : Gęsia Skórka, Chojrak, ale ten film mnie przerastał, nie rozumiałam, kiedy się bać, a kiedy śmiać. Nie, anime to dziwna rzecz.

ocenił(a) film na 8
szymon0018

Fakt iż owy film był puszczany w Polskich kinach świadczy o tym, że wiele ludzi zaznało przyjemności oglądając go.
Mała rada na przyszłość, nie stawiaj reszty w swoim świetle, najlepiej jest stawiać siebie w świetle innych.

ocenił(a) film na 8
Sergij

Mała rada na przyszłość: jeśli nie umiesz poprawnie odmienić jakiegoś zaimka, to zajrzyj do słownika albo użyj synonimu - "ów film", nie "owy".

ocenił(a) film na 8
Sol89

Przyjmuję z pokorą i obiecuję poprawę.

ocenił(a) film na 4
szymon0018

Oglądałam ten film będąc małym dzieckiem 6-7 lat i bardzo się go bałam. Był odrażający, starałam się go jak najszybciej wymazać z pamięci. Kilka dni temu przyśnił mi się koszmar z czarnym, wiecznie głodnym stworem w roli głównej. Przypomniałam sobie, że w ogóle istnieje taki film i zamierzam obejrzeć go ponownie. Ale prawda jest taka, że to zdecydowanie nie film dla dzieci

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Zdecydowanie nie jest to film dla małych dzieci. miałam 12-13 lat jak oglądałam po raz pierwszy i z miejsca się zakochałam, mój siedmioletni wówczas towarzysz również był zachwycony. Nie jestem maniaczką anime, ale piszesz: "starsi poza fanami anime nie znajdą przyjemności w oglądaniu"- a może warto, żeby jednak ten film istniał, chociażby dla tych fanów? Każdy ma inny gust, więc istnienie większości filmów jest uzasadnione- mogą one się po prostu Tobie nie podobać :)

użytkownik usunięty
SzczwanaBestia

Tak naprawdę, to to jest film głównie dla małych dzieci. Przecież wszystkie wartości jakie są w tym filmie ukazywane są adresowane właśnie do małych dzieci, które często nie potrafią same o siebie zadbać. Film uczy samodzielności, pokory, szacunku do pracy i nawet daje lekcję ekologiczną.
Tak naprawdę to dorosły widz nic ciekawego z tego filmu nie wyniesie, co najwyżej może być zachwycony ze świata jaki tu stworzył twórca, ale jeśli ta osoba ma dzieci, to może być na pewno z siebie dumna jeśli im to puści. I za samo to nalężą się temu filmowi wysokie oceny

ocenił(a) film na 10
szymon0018

twoje dzieci się wystraszą, nie innych

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Oglądałem w wieku 7 lat. W ogóle się nie bałem, ani nic.

użytkownik usunięty
szymon0018

Tym właśnie japońska animacja różni się do animacji z Zachodu, że jest o wiele bardziej naturalistyczna i brutalniejsza. Kwestia innej mentalności. A "Spirited Away" moim zdaniem to największe dzieło Miyazakiego. Piękne i emocjonalne. Porównując "SA" do takiego na przykład "Shreka", gdzie bekanie czy pierdzenie funkcjonuje w charakterze częstego gagu... naprawdę nie widzę w nim nic wstrętnego.

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Ja oglądam ten film pierwszy raz mając 15 lat... wstyd mówić, wcześniej nie wiedziałam o jego istnieniu. Dopiero fascynacja kulturą japońską i zamiłowanie do filmów przyprowadziło mnie tutaj... Dziwny ze mnie człowiek, znając już bardzo dobrze takie nazwiska jak A. Kurosawa, wciąż nie wiedziałam, kto to Miyazaki :P Tak więc, magnum opus tego reżysera oglądałam może bez znajomości anime, ale ze świadomością, że mogę oczekiwać czegoś dziwnego (znając co nieco "dziwność" Japonii)... i nie zawiodłam się :D Po prostu, łyknęłam wszystko, co film oferował, bez mrugnięcia okiem, od dziwnych, niepokojących dizajnów po skomplikowaną, niepokojącą lecz mądrą fabułę. Minęły ok. 2 mies. i... jestem tu ponownie, w filmie zakochana jeszcze bardziej niż kiedyś... uwielbiam wszystko, od fantazji twórców, po mądre przesłanie.
A jeśli chodzi o przerażone dzieci... Może nawiążę do innych filmów, które dość lubię - Harry Potter :) Ja dobrze wpisałam się w target wiekowy, ale mój młodszy kuzyn, który pierwszy raz oglądał je mając ok. 7 lat, miał później koszmary (mimo, że podczas seansów był bardzo zadowolony i tylko troszkę przestraszony). Czy to oznacza, że te filmy nie powinny istnieć? Nie, przecież zachęciły tak wiele nastolatków do czytania książęk! To, że film nie jest tym, czym się wydaje, albo, że nie jest dla każdego, nie oznacza, że nie ma istnieć! Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
ModestMouse

Zgadzam się, trochę strachu aż tak nie szkodzi - czytając Harry'ego Pottera do poduszki bałam się, że za łóżkiem chowa się Voldemort i zawsze sprawdzałam przed snem. :>

ocenił(a) film na 9
szymon0018

Ten film i Zamek Hauru, to jedne z najbardziej ulubionych filmów mojego 7-letniego siostrzeńca, a oglądał już je mając zaledwie 5 lat. Dzieci może nie zrozumieją do końca wszystkich treści zawartych w tym filmie, co nie znaczy, że im się to nie spodoba i że nie wyciągną z niego kilku nauk.

Najlepiej, jak kiedyś mój siostrzeniec zgasił swą babcię: "Babciu, nie jedz tyle, bo zamienisz się w świnkę" :D

użytkownik usunięty
szymon0018

ja zobaczyłam ten film jak miała może 8 lat. od razu strasznie mi sie spodobał. ogladam go co jakis czas. jest niezwykły. to jest dzieło. to nie jest bajka żeby sie sprzedała i żeby było sie z czego pośmiać. ona wymaga od widza. ogladajac ja trzeba myślec i to jest wielki plus. nie wiem czemu niektórzy uważają spirited za odrażający. nie rozumiem. więc jakby ktoś chciał może mi wytłumaczyc :) to jest naprawde cenna bajka, chocby dlatego ze ma wspaniałą muzyke. poza tym ukazane sa w niej jako jednej z nielicznych wartości moralne(nie chodzi mi o wersje disnejowa która jest inna, całkowicie jasna a w tej bajce sam musisz decydowac).faktem jest ze niektóre postaci są straszne. ja nielubiłam i dalej nie lubie tego ducha od chihiro. jednak z czasem zamiast strachu zaczeło mi byc go zal. ta bajka sprawiła ze jestem bardziej wrazliwa. i zawsze bede ja cenic. Tobie i tak pomimo wszystko ja polecam. moze gdy zobaczysz ja kolejny raz spodoba ci sie i ją zrozumiesz(w swoim własnym znaczeniu,pojmowaniu). czego Ci życe :)

ocenił(a) film na 7
szymon0018

Miałam 6 lat jak zobaczyłam ten film i wydał mi się wtedy czymś wspaniałym :) Nie był dla mnie straszny, był intrygujący. W pewien sposób zostawił nie tylko na mnie ale i na innych ludziach swój znak, gdyż się go zapamiętuje. To nie jest amerykańska animacja, nie jest ani łatwy, ani szczególnie piękny. Ale ma w sobie iskrę. Trzeba jeszcze wspomnieć o tym że dzieci oglądają takie horrory że szczęka opada i rodzic nie jest w stanie przed tym uchronić.

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Oglądałam ten film jak miałam jakieś siedem lat i już wtedy mnie zachwycił i wzruszył. Według mnie, był to wspaniały film o samotności, wyrozumiałości, empatii, odmienności. Fakt - miał przerażające momenty, ale dla mnie to wcale nie jest minus. Dla osób które wciągnie klimat ale szukają czegoś bardziej pozytywnego i wesołego polecam wybitny "Zamek Hauru"

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Jeśli ktoś mówi, że jakiś film nie powinien istnieć, to od razu widzę płonące krzyże. Co za bzdura z tym straszeniem dzieci? Moja córka widziała go w 5, 7, 8, 10 i 12 i jeszcze kilka razy i zupełnie nie była przerażona. Uwielbiamy całą twórczość Hayao. I już z tego powodu ten film powinien istnieć. Myślisz że tak radykalne, niewyważone i bezrozumne wypowiedzi czynią Cię w naszych oczach demonicznie inteligentnym i rewolucyjnym? Śnij dalej.

szymon0018

Potwory w filmie rzeczywiście mogą wydawać się trochę straszne, ale to nie znaczy, że nie należy ich pokazywać dzieciom. Przecież taka Buka z dobrze nam znanych muminków, też była straszna, a ja do tej pory uważam tą bajkę za jedną z najlepszych w moim dzieciństwie. Generalnie najlepiej wspominam bajki takie jak Dzwonnik z Notre Dame, które nie były zawsze kolorowe, pluszowe i szcześliwe. Nie można dzieci oszukiwać i traktować jak idiotów, to są mali, myślący i czujący ludzie.

Podobnie, nie uważam by film był tylko dla fanów anime. Znam wielu ludzi, którzy nie ogladają tego typu produkcji na co dzień, ale filmy studia ghibli ich urzekają mimo wszystko. Film ma wielu fanów i wiele nagród, więc dlaczego niby nie miałby powstać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones