PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 145 327
ocen
8,1 10 1 145327
8,3 37
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

Niestety wiele osób kojarzy Studio Ghilbi tylko i wyłącznie z Spirited Away a szkoda bo w moim osobistym przekonaniu nie jest to najlepszy film Miyazaki'ego. Owszem ciągle pozostaje on najbardziej uhonorowanym filmem studia, ale chyba tylko dlatego że przed tym filmem świat zachodni nie zwracał zbyt wielkiej uwagi na produkcjie animowane z kraju kwitnącej wiśni. W mojej opinii najlepszy film studia to Nausicaa z doliny wiatru. Ten niezapomniany klimat piękna animacja muzyka i świetna fabuła. Nie wiem może to sentyment i tęsknota za dzieciństwem (Nausicaa była pierwszym filmem studia jakie widziałem) ale jakoś w konfrontacji tych dwóch produkcji nie potrafie przyznać palmy pierwszeństwa Spiridet.
Moj osobisty Ranking produkcji Ghilbi:
-Nausicaa
-Porco Rosso
-Mononoke
-Szept Serca
-Grobowiec Świetlików
-Spirited

ocenił(a) film na 8
kubapol21

Co jak co ale film był dobry. Lubię trochę japońskie anime a ten film Miyazaki'ego jest bardzo dobry. 8/10.

Marik1234

Wiem, wiem... to wcale nie jest najważniejsze ale pod względem technicznym i wizualnym wg mnie jest najlepszy. Spirited od pozostałych filmów, które wymieniłeś dzieli 6-12 lat a to bardzo dużo... technologia zrobiła swoje.

ocenił(a) film na 8
piotrek42_18

Ja nie zawsze jak oceniam film zwracam uwagę na względy wizualne i techniczne.

Marik1234

Ja też, ale bardzo mocną stroną tego filmu jest właśnie grafika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones