PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 144 299
ocen
8,1 10 1 144299
8,2 36
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

W ramach łapania inspiracji na konkurs ilustratorski Biedronki oglądałam sobie właśnie (poraz kolejny) Spirited Away. I tak sobie myślę, że ta ""brama", przez którą Chichiro i jej rodzice dostali się do świata bogów, to taki trochę jakby dworzec, na moje oko.
Może kiedyś światy były ze sobą połączone, a pociąg objeżdżał również ludzkie wioski? Pasowała by do tego scena, w której Chichiro pyta o mijaną przez nich samochodem kapliczkę, a matka odpowiada jej, że w okolicy jest ich pełno (tak jakby kilka pokoleń temu ludzie mieli więcej powodów do wiary w bóstwa, niż gdzie indziej, czy to tylko przypadek?).

polajedryczka

Ta brama i poczekalnia to ma prędzej związek z tym statkiem.

Motyw pociągu fajny. Ciekawe czy jeździ on w kółko, czy gdzieś na końcu przepada bądź teleportuje się na początek. Pociąg jest wzorowany na "Nagoya 3400 System". Realny odpowiednik jest napędzany energią elektryczną, filmowy nie ma pantografów.

polajedryczka

Co to jest mita brama?

ocenił(a) film na 9
eltoro10000

bardzo trafne w filmie mówia nawet ze pociąg kiedyś kursował w dwie strony czyli w stronę tunelu również, a teraz nie da się nim juz pojechac w tę strone

nielubiepolsatu

I był tam jeszcze taki Paweł, i jak jechałem na rowerze i go spotkałem, i pojechaliśmy do Biedronki na lody...nie, na konkurs ilustratorski...

ocenił(a) film na 9
polajedryczka

Konkurs ilustracyjny biedronki? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones