PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 145 327
ocen
8,1 10 1 145327
8,3 37
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

Bóg bez twarzy

użytkownik usunięty

Co to za coś, co się cały czas włóczyło za Chichiro? Skąd to się w ogóle wzięło?

ocenił(a) film na 10

no-face, znany też jako Kaonashi :)

użytkownik usunięty
pumpernikiel_2

dalej nie wiem co to i skąd to

ocenił(a) film na 9

Po prostu jest to jakiś bóg bez twarzy, wiedźma też gadała na niego, że jest potworem, raczej więcej nie ma nic o nim w bajce ;p

ocenił(a) film na 10

Prawdopodobnie sam Miyazaki tego do końca nie wie... I git.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Doszłam do tego samego wniosku XD

ocenił(a) film na 10

Nie wiem :)

ocenił(a) film na 10

To jest Bóg Bez Twarzy, który przejmuje emocje i charakter innych ludzi. Przy Chihiro był dobry, przy służących z łaźni zachłanny. Łaził za nią, bo na początku wykazała się wobec niego życzliwością.

ocenił(a) film na 9
merdenoms_

Ciekawa interpretacja, podoba mi się.

ocenił(a) film na 10
celebes

To nie interpretacja. Siostra Ju baby pod koniec bajki wytłumaczyła dlaczego tak się zachowywał :)

Ja myślę, że taki był plan na Boga Bez Twarzy, żeby nikt tak na prawdę nie wiedział co to za stwór. Poza tym sama nazwa "Bóg Bez Twarzy" sugeruje że to ktoś bez tożsamości.

Ach i jeszcze rozwaliło mnie to, że na początku był taki tajemniczy, potem zmienił się w groźnego potwora, a na końcu robił z babcią na drutach. Wybaczcie spojlera, ale zwyczajnie nie mogę z tego... :D

ocenił(a) film na 8
arctic_doll

Przeczytaj wypowiedź pana wyżej, ujął to najlepiej jak się da z tym przejmowaniem emocji.
Można powiedzieć, że bóg bez twarzy przybierał jako swoje, twarze innych.

ocenił(a) film na 10

http://spiritedaway.wikia.com/wiki/No-Face_%28Kaonashi%29
Tu jest wszystko przejrzyście wyjaśnione. + Podpinam się pod wypowiedzią merdenoms_ .

ocenił(a) film na 10

Mi się coś tak to skojarzyło "z utratą twarzy"...

ocenił(a) film na 10

Metafora ludzkiej chciwości i zmienności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones