PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 145 327
ocen
8,1 10 1 145327
8,3 37
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

6/10

ocenił(a) film na 6

i ani oczka w górę.
naprawdę nie wiem, czym wy się tak zachwycacie. owszem, film jest niezły, ale na pewno nie genialny. powielony główny motyw - małe dziecko trafia do innego świata, w którym radzi sobie doskonale, mimo że jest słabe i zagubione, brak przesłania - no jest, nie parkujcie w lesie, bo go coś obsiądzie. nie znalazłem też powiązania z jakąś japońską filozofią i kulturą, chyba że jest to picie z gwinta czajnika przez multirękiego, mycie się dopiero wtedy, gdy jesteśmy napraaaawdę brudni albo aluzja do fatalnego stanu wschodnich kolei. tak czy siak - nie ma katastrofy, ale zachwycać się też nie ma nad czym.

6/10

ocenił(a) film na 10
veo92

Moim zdaniem jestes rozczarowany Spirited Away dlatego ze chcesz byc rozczarowany. Hiyao Miyazaki jak nikt potrafi wyslac odbiorce w basniowy swiat, swoimi wizjami obiektow, ktore nijak w realnym swiecie nie moglyby funkcjonowac. To ze male dziecko radzi sobie doskonale w otaczajacym je swiecie wydaje mi sie dosc trafne. Dzieci radza sobie lepiej z czyms co nierealne. Mam nadzieje ze Pan Miyazaki nie przestanie mnie zaskakiwac. Pozdrawiam

Saski Whiteflower

użytkownik usunięty
veo92

ja dałam 4/10 też nie wiem czym oni tak naprawdę się podniecają jak dla mnie to zwykła bajka dla dzieci może ma przesłanie ale już epoka lodowcowa zrobiła na mnie większe wrażenie wkurzała mnie mimika tego dzieciaka w tym filmie jakby starała się wysrać a nie mogła--jak to w płasko ryjowskich filmach za to youbaba była fajnie zrobiona szkoda mogło by coś być z tej bajki niestety zawiodłam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones