PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 145 327
ocen
8,1 10 1 145327
8,3 37
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

Nie macie wrażenia, że ta „łaźnia” to jeden wielki Burdel? I Jeszcze te czerwone latarnie. Wszystko to razem wzięte przypomina raczej Kabukicho (dzielnicę uciech wszelakich) . Pracujące tam dziewczęta to młode kobietki w wieku rozrodczym, a klientela to może i demony, ale same ropuchopodobne oblechy; Jubaba ze swoimi sygnetami wygląda jak rasowa burdelmama. Byłabym skłonna uznać, że dziewczęta to po prostu „Yuna”, które pod przykrywką pracownic łaźni świadczą jeszcze „usługi specjalne” wiadomej kategorii, dla których kąpiele są jeno pretekstem. KLIK -> http://en.wikipedia.org/wiki/Sent%C5%8D

damageshealth

Przerażasz mnie, człowieku :D

ponder

Akurat w tym co pisze coś jest... po internecie krąży wiele filmów i tekstów opierających się na tej teorii... szczególnie intrygująca jest rola boga bez twarzy, który upodobał sobie Sen i chce jej płacić tymi "żetonami". Niektórzy widzą w tym ewidentną dziecięcą prostytucję i chęć wykupienia jej dziewictwa. Ponoć sam Miyazaki potwierdził, że to prawda. Co ciekawe nadane jej imię Sen to popularne imię przyjmowane przez japońskie prostytutki

ocenił(a) film na 10
damageshealth

hahah nie kojarzylo mi sie to z burdelem

ocenił(a) film na 10
damageshealth

hehehe xD niezłe xD

ocenił(a) film na 8
damageshealth

jak to mówią: głodnemu chleb na myśli ;P

ocenił(a) film na 8
damageshealth

http://my.opera.com/sukekomashi-gaijin/blog/spirited-away

użytkownik usunięty
damageshealth

Całkiem sensowny trop. Szczególnie biorąc pod uwagę specyfikę Japończyków- choćby ich powszechne zamiłowanie do spędzania wolnego czasu w klubach z 'hostessami' itd...

ocenił(a) film na 9
damageshealth

Ok a pracujących mężczyzn tam nie zauważyłe/aś ?:> jak dla mnie to jest ich raczej po równo ;) Mnie się jakoś nie kojarzy to z burdelem;) Zwłaszcza jak się spojrzy na to jak Japończycy traktują kąpiele, łaźnie publiczne i jak to jest wpisane w ich kulturę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones